Ewolucja imprez firmowych

wiecz1.400x250W ciągu całej historii istnienia Agencji Hunter, mieliśmy możliwość obserwowania, w jaki sposób ewoluowały imprezy firmowe na przestrzeni ostatnich lat. Jesteście ciekawi, jak to zapamiętaliśmy? Zapraszamy do krótkiej retrospekcji.

Imprezy firmowe w połowie lat ’90

Lata 90 były początkiem imprez firmowych w Polsce. Nieśmiałe początki i brak klientów nie wróżyły dobrze naszej przyszłości. Szybko się jednak okazało, że z każdym kolejnym miesiącem przybywało firm, chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat oferty imprez firmowych. Rozpoczęła się era imprez dla pracowników, które początkowo miały swoje miejsce w firmowych salach konferencyjnych (o ile istniały), lub wynajętych restauracjach. Schemat imprezy był prosty – dobre jedzenie w dużej ilości, ciekawy wybór trunków, a wieczorem zabawa przy muzyce z udziałem DJ. Imprezy były organizowane dla całych firm, lub wybranych działów.

Imprezy integracyjne początkiem XXI wieku

Wraz z nadejściem roku 2000, rozpoczęła się nowa era dla imprez integracyjnych. Stacjonarne spotkania w towarzystwie jedzenia, picia i muzyki przeniosły się na świeże powietrze. Rozpoczął się dynamiczny czas aktywnych imprez integracyjnych. To właśnie wtedy pojawił się trend, aby integracyjne spotkania firmowe urozmaicić jazdą na quadach, bitwami paintballowymi, lub offroadem po błotnistych bezdrożach. Oczywiście, uzupełnieniem tego dreszczyku adrenaliny były popołudniowo-wieczorne spotkania na salach bankietowych, oraz degustacjach nowych potraw prosto z dalekich kuchni.

Rok 2010 i później

Obecnie weszliśmy w zupełnie nieznany do tej pory wymiar imprez integracyjnych. Wszystko co zostało wymyślone do tej pory, w dalszym ciągu jest organizowane, lecz w nieco odświeżonych formułach. Jednakże pojawił się kolejny typ imprez – imprezy incentive. Eventy incentive są z założenia organizowane dla węższego grona osób, wynoszącego od 3 do 8 ludzi. Polegają na dokładnym wgryzieniu się w konkretny temat i pokazaniu go od środka.

Mogą to być na przykład:

  • Dokładne zwiedzanie zabytkowego miasta
  • Kurs doskonalenia technik jazdy samochodem
  • Nauka nurkowania i kurs fotografii podwodnej

Założeniem imprez incentive jest rozwijanie i pielęgnowanie pasji pracowników, a tym samym budowanie lojalności wobec pracodawcy nie tylko na poziomie zawodowym, ale i prywatnym, emocjonalnym.

1 Komentarz

  1. Oj, trochę słabo zapamiętaliście historię rozwoju imprez firmowych. Połowa lat 90 była początkiem rozkwitu imprez firmowych z adrenaliną. I ten okres skończył się w połowie następnego dziesięciolecia. A potem rozkwit Incentieve, szczególnie wyjazdów zagranicznych, tak do kryzysu.
    Ale ja jestem stary, więc bardziej historię pamiętam.
    Pozdrawiam i powodzenia.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>